Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

Aktualności

Sara Brylewska "Skąd przyszłaś" - posłuchaj już teraz w Deezer!

Opublikowano: 26.03.2014Sara Brylewska "Skąd przyszłaś" - premiera debiutanckiego albumu 1 kwietnia 2014, ale już teraz posłuchajcie całej płyty w Deezer!

więcej

Premiera albumu Patrick'a The Pan'a już dzisiaj!

Opublikowano: 25.03.2014

item

Patrick the Pan "Something of an End" - edycja specjalna CD+DVD z zapisem koncertu w Małopolskim Ogrodzie Sztuki od dzisiaj w sklepach!

Kup w sklepie Kayaxu:

Pod pseudonimem Patrick The Pan ukrywa się Piotr Madej, którego muzyczny debiut robi furorę w polskim Internecie. Ma 25 lat, urodził się i mieszka w Krakowie. Gra na gitarze i klawiszach, śpiewa, jest samoukiem. Na dwa miesiące zamknął się w swoim pokoju, gdzie za pomocą jednego mikrofonu, komputera i kilku instrumentów nagrał swoją debiutancką płytę "Something of an End".

Muzyka Piotrka to wypadkowa jego wielu inspiracji od islandzkiego, chłodnego piękna, przez dyskretne ukłony w stronę progresywnej Wielkiej Brytanii lat 70-tych, aż po współczesną americane i alternatywne country. W lipcu 2013 roku zespół zagrał na festiwalu Heineken Open'er w Gdyni. Był to zaledwie czwarty koncert w ich karierze. Nie jest to jedyny festiwal, który zainteresował się muzyka PTP - zespół zagrał też na takich festiwalach jak Tylko Nie BYTOM, GreenZoo Festival, Grolsch ArtBoom Festival, PiotrkOff Festival, Moico, czy Opole Songwriters Festival. Wszystko wokół tego projektu dzieje się bardzo szybko. W maju premierę miał teledysk do piosenki „Bubbles”, w którym jedną z ról zagrał Piotr Cyrwus. We wrześniu 2013 Piotr został zaproszony do gitarowej orkiestry Adriana Utley’a (Portishead) i wspólnie zagrali inauguracyjny koncert SACRUM PROFANUM w Krakowie.

Patroni medialni albumu:więcej

Patrick The Pan i utwór z koncertowego DVD!

Opublikowano: 18.03.2014Już za tydzień - 25 marca odbędzie się premiera edycji specjalnej albumu Patrick'a The Pan'a "Something of an End" w formie CD+DVD z zapisem koncertu w Małopolskim Ogrodzie Sztuki. Już teraz przedstawiamy utwór "Warm Gold" z koncertowego DVD!

Kliknij 'więcej', aby dowiedzieć się szczegółów!
więcej

Debiutancki singiel Sary Brylewskiej

Opublikowano: 13.03.2014"Wojny gwiezdne" to pierwszy singiel zapowiadający debiutancki album Sary Brylewskiej zatytułowany "Skąd przyszłaś". Premiera albumu już 1 kwietnia 2014!

Sara Brylewska - urodziła się w dniu wybuchu w Czarnobylu... Córka Roberta Brylewskiego - legendy polskiej sceny alternatywnej (założyciela m.in. Kryzysu, Brygady Kryzys, Izraela, Armii, Falarka i innych) oraz Vivian Quarcoo, wokalistki Izraela. Dorastająca w muzyce, nie było wyjścia, musiała zacząć śpiewać.
Piękna, charyzmatyczna i oryginalna pod każdym względem dziewczyna. Obdarzona ciepłym i charakterystycznym głosem wokalistka.

Producentem i kompozytorem jej debiutanckiej płyty jest Jacek Chrzanowski (Hey, Dezerter), a współproducentem Kuba Galiński. Teksty napisała w większości Sara, ale kilka napisali specjalnie dla niej także Kasia Nosowska, Krzysztof Grabowski (Dezerter) i Jacek 'Budyń' Szymkiewicz. Sara wydała już wcześniej płytę ze swoim zespołem z rejonów roots reggae Enchantia.


więcej

Klip Snowman'a - Don't Stop Me!

Opublikowano: 13.03.2014


)

Niepokój i strach jako nieodłączne i stałe elementy naszego życia? Snowman pokazuje życie bez chwili wytchnienia. Don't Stop Me. Koniec nadejdzie szybciej niż myślimy.

Zapraszamy do obejrzenia nowego teledysku Snowman'a do utworu "Don't Stop Me!" pochodzącego z ich  ostatniego albumu "The Best Is Yet To Come".
więcej

Kobieca trasa Dyjaka

Opublikowano: 05.03.2014

item
Marek Dyjak zaprasza na najbardziej Kobiece koncerty miesiąca. Ostatni album Marka Dyjaka "Kobiety" od razu po premierze został okrzyknięty niezwykłym wydarzeniem. Nowe wersje najpiękniejszych piosenek największych Polskich piosenkarek i tekściarek w wykonaniu Dyjaka zabrzmiały już w wielu miastach Polski. Teraz czas na specjalną odsłonę trasy z okazji Dnia Kobiet.
6.03 – Kraków, Lizard King
7.03 – Opole, NCPP
8.03 – Dąbrowa Górnicza, Dom Kultury, ul Chemiczna 2
9.03 – Częstochowa, Klimaty
10.03 – Wrocław, Impart
15.03 – Białystok, Kino Forum
16.03 – Lublin, Centrum Kultury, ul. Peowiaków 12

Bilety do kupienia:
w kasach klubów przed koncertami
oraz na:
http://www.koncertomania.pl/marekdyjak/koncerty
www.ticketpro.pl
www.eventim.pl
www.ebilet.pl

Zapraszamy!


więcej

Trasa koncertowa Artura Rojka

Opublikowano: 04.03.2014

item
Już pod koniec marca rozpocznie się trasa koncertowa Artura Rojka promująca jego pierwszy solowy album zatytułowany "Składam się z ciągłych powtórzeń". Premiera płyty 4 kwietnia 2014 nakładem Kayaxu.

Pierwszy singiel z nadchodzącego albumu - "Beksa" zadebiutował od razu na 1. miejscu Listy Przebojów Trójki. To niezwykły zaszczyt - taka sytuacja zdarzyła się zaledwie kilka razy w całej historii Listy. Dziękujemy wszystkim fanom za oddane głosy!

Daty i miasta trasy koncertowej Artura Rojka:

28.03 Nowy Sącz - Centrum Kultury Sokół
04.04 Wrocław - Eter
05.04 Katowice - Mega Club
06.04 Kraków - Studio
12.04 Łódź - Wytwórnia
13.04 Gdańsk - Parlament
23.04 Warszawa - Palladium
25.04 Poznań - CK Zamek

Support na trasie (oprócz koncertu w Nowym Sączu) zapewni Patrick The Pan, który zaprezentuje swój materiał w wersji akustycznej. Specjalna edycja albumu "Something of an end" CD DVD z zapisem koncertu w Małopolskim Ogrodzie Sztuki, ukaże się już w połowie marca!

Bilety do nabycia:
www.biletin.pl, www.ticketpro.pl,  www.ebilet.pl, www.eventim.pl, Centrum Kultury Sokół, www.go-ahead.pl,  oraz sklepy sieci Empik, Media Markt i Saturn
więcej

Premiera teledysku Artura Rojka "Beksa"

Opublikowano: 26.02.2014"Beksa" - to pierwszy singiel zapowiadający solowy album Artura Rojka. Płyta "Składam się z ciągłych powtórzeń" ukaże się 4 kwietnia 2014. Za muzykę na albumie odpowiadają Artur Rojek i Bartosz Dziedzic, teksty napisał Artur Rojek.

Autorem klipu "Beksa" jest Michał Braum, który jest także odpowiedzialny za video zapowiedzi albumu.

produkcja: IMAGEPRO
reżyseria: Michał Braum
scenariusz: Michał Braum
zdjęcia: Karol Łakomiec
asystenci: Michał Sikora, Grzegorz Żurek
oświetlenie: Bartek Gburek, Marian Brzoza
make-up: Elżbieta Jaśkowska, Justyna Jaroszewska
montaż/korekcja barwna: Michał Braum
obsada: Patryk Kawala, Iwona Rogala, Lech Korusiewicz, Szymon Bujak, Kacper Wrona

Dziękujemy Aresztowi Śledczemu i Okręgowemu Inspektoratowi Służby Więziennej w Krakowie za pomoc w realizacji teledysku.
więcej

Patrick The Pan w Kayaxie!

Opublikowano: 25.02.2014Grono Artystów Kayaxu powiększa się o nowego, niezwykle utalentowanego muzyka z Krakowa. Przed Państwem Patrick The Pan!

W marcu nakładem Kayaxu ukaże się dwupłytowe wydanie albumu "Something of an end", edycja specjalna - CD+DVD z zapisem koncertu w Małopolskim Ogrodzie Sztuki.

Kliknij 'więcej', aby dowiedzieć się szczegółów!
więcej

Artur Rojek - Beksa

Opublikowano: 21.02.2014"Beksa" to pierwszy singiel promujący solowy album Artura Rojka.
więcej

Brodka, Nosowska i Maria Peszek na Dzień Kobiet w Londynie i Dublinie!

Opublikowano: 18.02.2014

item
Trzy wspaniałe polskie artystki połączyły siły i dadzą wyjątkowe koncerty w Londynie i Dublinie.

W Dniu Kobiet dojdzie to niezwykłego wydarzenia - Nosowska, BRODKA oraz Maria Peszek zagrają na jednej scenie w londyńskim klubie The Forum, a dzień później w dublińskim The Helix. Takiego koncertu jeszcze nie było - 3 wielkie damy polskiej sceny muzycznej razem.
Nosowska zaprezentuje przekrojowy repertuar wykonywany podczas ostatniej trasy Nosowska.zip. – będą to najważniejsze i najbardziej znane utwory z jej solowej  działalności. Maria Peszek właśnie tymi koncertami kończy trasę promującą płytę "Jezus Maria Peszek", na której zagrała ponad 70 koncertów, a wieńczy ją świetny, pełen niezrównanej energii i bezkompromisowy koncertowy album "JEZUS is aLIVE", a BRODKA zrobi odstępstwo od przerwy w koncertowaniu i podsumowuje "Grandę" i "LAX". Będzie to jedna z niewielu szans na zobaczenie jej na żywo w 2014 roku.

Więcej informacji oraz bilety na stronach: www.dzienkobiet.co.uk, www.buch.co.uk, www.ticketmaster.co.uk / Londyn oraz www.stargazepro.com, www.entertainment.ie/tickets / Dublin
więcej

Artyści Kayaxu nominowani do Fryderyków 2014!

Opublikowano: 12.02.2014

item
Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Artyści Kayaxu znaleźli się wśród nominowanych do najważniejszej nagrody przemysłu muzycznego w Polsce - Fryderyków 2014!

Kayah została nominowana w kategorii Artysta Roku, a jej ostatnia płyta "Transoriental Orchestra" w kategorii Album Roku.

Specjalną nagrodę i status Płyty Dwudziestolecia na 20. Urodziny Fryderyka otrzymał album "Granda" Brodki!

W kategorii "Album roku muzyka symfoniczna i koncertująca" nominację otrzymał projekt "Harnasie" pod dyrekcją Marka Mosia, śpiew - Sebastian Karpiel-Bułecka oraz Kapela Góralska Sebastiana Karpiela Bułecki i zespół Zakopower.

Gratulujemy również Jankowi Smoczyńskiemu nominacji Artysty Roku w Jazzie!

Gala rozdania nagród odbędzie się 24 kwietnia w Sali Kongresowej w Warszawie.
więcej

10 koncertów Kayah z projektem "Transoriental Orchestra"!

Opublikowano: 31.01.2014Kolejne koncerty Kayah z projektem "Transoriental Orchestra"! Pierwsza odsłona trasy tuż po premierze płyty okazała się niezwykłym sukcesem - wszystkie koncerty były wyprzedane na długo przed samymi wydarzeniami. Koncerty projektu "Transoriental Orchestra" to nie tylko niezwykłe widowisko i podróż szlakiem muzyki i historii, ale przede wszystkim wyjątkowy spektakl emocji. Na scenie Kayah towarzyszy zespół kilkunastu muzyków pochodzenia polskiego, ukraińskiego i irańskiego grających na orientalnych instrumentach, m.in. cymbały, santur, oud, saz, lutnie, flety, piszczałki i wiele innych.

W ciągu kolejnych miesięcy Kayah wraz z zespołem odwiedzi 10 miast w całej Polsce prezentując materiał ze swojego ostatniego, niezwykłego albumu. Koncerty odbędą się w najlepszych salach koncertowych w Polsce!

17.02 - Bydgoszcz / Opera Nova
07.03 - Suwałki / Suwalski Ośrodek Kultury
08.03 - Białystok / Opera i Filharmonia Podlaska
16.03 - Kielce / Kieleckie Centrum Kultury
10.04 - Gdynia / Gdynia Arena
11.04 - Poznań / Sala Ziemi MTP
12.04 - Wrocław / Hala Orbita
13.04 - Zabrze / Dom Muzyki i Tańca
15.04 - Warszawa / Sala Kongresowa
31.05 - Bielsko Biała / Scena Letnia w Parku Słowackiego

Szczegóły dotyczące koncertów znajdują się na stronie Kayax i na profilu FB Kayah.
więcej

Artur Rojek - druga zapowiedź albumu

Opublikowano: 20.01.2014Zapraszamy do obejrzenia drugiej zapowiedzi video pierwszego solowego albumu Artura Rojka, który ukaże się wiosną tego roku.

Tym razem zajrzeliśmy do studia, gdzie trwają prace nad albumem.

Video: Michał Braum / Image Pro
Grafika: Full Metal Jacket

Pojawiła się także nowa odsłona oficjalne strony internetowej Artura: www.arturrojek.pl
więcej

Trasa Hey Unplugged 2014

Opublikowano: 15.01.2014

item
W marcu i kwietniu 2014, Hey podczas swoich koncertów ponownie wyłączy prąd.

Po 5 latach od ogromnego sukcesu trasy Unplugged i 6 latach od wydania albumu z serii MTV Unplugged, który zyskał status podwójnie platynowego – HEY ponownie zagra swój materiał w wersji akustycznej. Na potrzeby tej wyjątkowej trasy skład zespołu zostanie poszerzony o zaprzyjaźnionych, doskonałych muzyków. Znane rockowe utwory HEYa uzyskają nietypowe aranżacje, na scenie pojawią się skrzypce, sekcja dęta i inne akustyczne instrumenty. Repertuar z poprzedniej trasy Unplugged zostanie wzbogacony o najpopularniejsze utwory z dwóch ostatnich albumów "Miłość!, Uwaga!, Ratunku!, Pomocy!" oraz "Do Rycerzy, do Szlachty, doo Mieszczan".

21.03 Wrocław - Hala Stulecia
23.03 Gdańsk - Polska Filharmonia Bałtycka
24.03 Bydgoszcz - Opera Nova
28.03 Kraków - Centrum Kijów
29.03 Poznań - Sala Ziemi MTP
04.04 Łódź - Wytwórnia
06.04 Warszawa - Sala Kongresowawięcej

Artur Rojek - pierwsza zapowiedź albumu

Opublikowano: 18.12.2013Przedstawiamy pierwszą oficjalną zapowiedź solowego albumu Artura Rojka, którego premiera zaplanowana jest na wiosnę 2014 roku.

Postanowiliśmy pojechać z kamerą w miejsce, w którym Artur z dala od wszystkiego pracuje nad tekstami.

Video: Michał Braum / Image Pro
Grafika: Full Metal Jacket
więcej

Zobacz kto wystąpił w najnowszym teledysku Krzysztofa Zalewskiego!

Opublikowano: 11.12.2013Prezentujemy oficjalny teledysk do pierwszego singla z płyty "Zelig" Krzysztofa Zalewskiego!

W "Jaśniej" udział wzięli fani którzy nadesłali swoje filmiki, a także znajomi i przyjaciele artysty. Zobacz ilu z nich uda Ci się rozpoznać i weź udział w konkursie na fanpage'u Krzysztofa:


Płyta "Zelig" jest również nominowana w kategorii "Polska Płyta Roku" na portalu Brand New Anthem.


Teledysk "Jaśniej"
Zdjęcia: Maciej Domagalski/Kalejdoskop
Montaż: Michał Zieliński


więcej

Odwołane spotkanie z Kayah w Empiku

Opublikowano: 11.12.2013


UWAGA! Z powodu choroby Artystki dzisiejsze spotkanie w Empiku Junio nie odbędzie się!

Wiadomość od Kayah:
Kochani, rozchorowałam się. Nie będzie mnie dzisiaj na spotkaniu w Empiku. Przepraszam. Mam nadzieję, że do poniedziałku wyzdrowieję. Trzymajcie kciuki.

Przypominamy, że płyta "Transoriental Orchestra" osiągnęła status Złotej Płyty!

A już w poniedziałek, 16 grudnia, Kayah wystąpi w warszawskim klubie Palladium o godzinie 18:00 i 20:30. Są dostępne jeszcze bilety na godzinę 18:00. Kup bilety TUTAJ.

Zapraszamy!
więcej

Artur Rojek w Kayaxie i pierwszy solowy album!

Opublikowano: 04.12.2013

item
Jest nam niezmiernie miło poinformować, że grono Artystów Kayaxu powiększy się o niezwykłego Artystę i jednego z najbardziej rozpoznawalnych muzyków w Polsce. To dla nas niezwykłe wyróżnienie rozpocząć współpracę z Arturem Rojkiem.

Artur Rojek - lider, kompozytor, autor tekstów, wokalista, promotor. Tyleż idol, co autorytet (a to wbrew pozorom nie zawsze idzie w parze). Człowiek z monopolem na sukces – czego się nie dotknie, zawsze mu wychodzi. Współtwórca i lider zespołu Myslovitz, z którym wydał 9 albumów, a także założyciel i lider grupy Lenny Valentino. Współpracował ponadto z Katarzyną Nosowską, Smolikiem, czy Pustkami. Pomysłodawca i dyrektor artystyczny OFF Festivalu.

Mimo pracy nad OFF Festiwalem Artur Rojek znalazł czas na przygotowanie pierwszego w pełni solowego albumu. Płyta ukaże się wiosną przyszłego roku.


więcej

Koncerty kolędowe z Zakopower

Opublikowano: 06.12.2013

item
Album CD i DVD Zakopower Kolędowo już w sprzedaży w empikach i w naszym sklepiku. Jak każdą tak i kolędową płytą Zakopower chce się podzielić "na żywo" w wydaniu koncertowym.

Oto gdzie będzie można usłyszeć i zobaczyć Zakopower z materiałem kolędowym:
więcej

Połącz się z nami

Spotify YouTube Facebook
Allegro Instagram Google+

Artyści

więcej

Nadchodzące wydarzenia

następne

Najnowsze wydawnictwa

Zakopower
Zakopower i Atom String Quartet
Kroki
Stairs
Bownik
Bownik
Swiernalis
Drauma

Wybrane wydawnictwa

Zakopower
Zakopower i Atom String Quartet
HEY
Błysk
Brodka
Clashes
Smolik / Kev Fox
SMOLIK / KEV FOX