Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

Aktualności

"Cucurrucucu Paloma" singiel zapowiadający nową płytę Artura Rojka

Opublikowano: 2017-09-29
item

Artur Rojek o piosence:
Dwa wielkie francuskie hity lat 70-tych "Et Si Tu N’Existe Pas” ,  „L’ete Indien”  i jeden hiszpański w wykonaniu Julio Iglesiasa to piosenki z mojego dzieciństwa. Do teraz przenika mnie specyficzne uczucie, kiedy je słyszę. Przypominam sobie wakacje nad morzem, muzykę z dancingów słyszaną zza szyb hoteli podczas wieczornych spacerów po deptaku i lodowaty Bałtyk...

Przez wiele lat Cuccuruccu siedziało gdzieś we mnie, ale w natłoku różnych innych spraw z czasem  o nim zapomniałem... Aż do momentu filmu „Porozmawiaj z nią” Almodovara, w którym wykonuje ją słynny brazylijski piosenkarz Caetano Veloso. Tu brzmi zupełnie inaczej. Jest bardziej subtelna, minimalna i trudniejsza rytmicznie, ale to chyba najpiękniejsza wersja jaka istnieje. Oglądaliśmy to z Bartkiem Dziedzicem często w przerwach podczas nagrywania  albumu „Składam się z ciągłych powtórzeń”.

Tuż przed ostatnią trasą promującą mój debiut solowy padł pomysł, żeby zrobić z tego cover. Zdarzyło mi się to dwa, może trzy razy, że na rzucone hasło: "a może zrobimy (tutaj pada tytuł piosenki)?" odpowiedzieć od razu TAK. Tak było z  "Don’t Answer Me" Alan Parsons Project ( Lenny Valentino), "Et Si Tu N’Existe Pas” (  Myslovitz)  i „Cuccuruccu Paloma" ( solo). Cieszę się, że mogę teraz się tym z Wami podzielić...
"Artur Rojek koncert w NOSPR"
Zapraszamy w podróż w czasie i przestrzeni do niezwykłej sali koncertowej, gdzie miał miejsce niecodzienny koncert. 29 listopada 2015 roku w zjawiskowej sali NOSPR w Katowicach Artur Rojek wystąpił wraz ze swoim zespołem i Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia.
Niepowtarzalna atmosfera tego jednorazowego wydarzenia i wyjątkowego koncertu została zapisana w formie audio i prawie dokładnie dwa lata później ujrzy światło dzienne.

Na płycie znajdą się zarejestrowane na żywo utwory z autorskiego repertuaru Artura, ale także wyjątkowe covery przygotowane specjalnie na ten koncert i utwory z repertuaru kultowych grup Lenny Valentino i Myslovitz, których Artur był wokalistą i liderem.

Premiera płyty 3 listopada a już 9 października ruszy PRZEDSPRZEDAŻ albumu na www.sklepzmuzyka.pl


ARTUR ROJEK

powrót

Połącz się z nami

Spotify YouTube Facebook
Allegro Instagram Google+

Artyści

więcej

Nadchodzące wydarzenia

następne

Wybrane wydawnictwa

Zakopower
Zakopower i Atom String Quartet
HEY
Błysk
Brodka
Clashes
Smolik / Kev Fox
SMOLIK / KEV FOX

Najnowsze wydawnictwa

Zakopower
Zakopower i Atom String Quartet