Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

Aktualności

Światowa premiera 4 video art do utworów Brodki w projekcie 20 Before 17

Opublikowano: 2016-12-08
item

Do współpracy przy tym projekcie, Brodka zaprosiła pięcioro utalentowanych i uznanych twórców z dziedzin wizualnych - fotografa Bownika, związanych z Galerią Raster - Anetę Grzeszykowską & Jana Smagę i Jana Simona oraz Kevina Braya, artystę - grafika pracującego w technikach 3D. I tak powstały obrazy do utworów "Haiti", "My Name Is Youth", "Holy Holes" oraz "Funeral".

W ramach tegorocznej edycji 20 Before 17 i jej muzycznego podsumowania roku 2017, znalazły się jak dotąd niepublikowane materiały - teledyski, utwory, miksy, wykłady. To 20 muzycznych rarytasów od ponad 40  zaprzyjaźnionych z Red Bull artystów, które umilą czas do nadchodzącego Nowego Roku 2017. Obok Brodki, do projektu zostali zaproszeni m.in. Dizzee Rascal, Mixpak, Mike Will Made It,  Lil Wayne i YG oraz Louis Baker.


Zobacz video na stronie projektu 20 Before 17
Brodka o projekcie i jej współpracy z twórcami:
"Już w trakcie pracy nad albumem  "Clashes" wyobrażałam sobie ten projekt multidyscyplinarnie. Czułam, że wiele z tych piosenek mocno działa na wyobraźnię i prowokuje w mojej głowie różne obrazy.
Moim marzeniem było zbudowanie wizualnej opowieści do każdego z tych utworów. Ogromnie ucieszyłam się z zaproszenia Red Bull i tym, że aż do 4 różnych piosenek powstaną 4 różne video.
Mając zupełną swobodę w decydowaniu o tym kogo zaproszę do projektu, postanowiłam spełnić kolejne swoje marzenie i zwrócić się do artystów sztuk wizualnych, których bardzo cenię. I tak w projekcie pojawił się Bownik, fotograf, którego prace wiszą u mnie w mieszkaniu i patrząc na nie codziennie myślałam o tym, że fajnie byłoby kiedyś zrobić coś razem. Aneta Grzeszykowska i Jan Smaga, duet artystów, których serie analizowałam studiując fotografię. Jan Simon działający na różnych polach i penetrujący materię 3D oraz Kevin Bray, artysta-grafik, którego klip do utworu “Greener World” Gwilyma Golda był jedną z najciekawszych wizualnie propozycji jakie obejrzałam w tym roku. Efektem tej kolaboracji są 4 bardzo różne autorskie obrazy, które pragnę Państwu zaprezentować w projekcie 20 Before 17.

Bardzo dziękuję wszystkim artystom za podzieliliście się swoim talentem i wrażliwością."


Płyta "Clashes" dostępna na CD, winylu, MP3 i  w streamingach:

powrót

Połącz się z nami

Spotify YouTube Facebook
Allegro Instagram Google+

Artyści

więcej

Nadchodzące wydarzenia

następne

Wybrane wydawnictwa

Zakopower
Zakopower i Atom String Quartet
Marek Dyjak
Pierwszy śnieg
Kayah
Gdy pada śnieg
Zakopower
Kolędowo

Najnowsze wydawnictwa

Artur Rojek
Koncert w NOSPR
HEY
CDN
Paulina Przybysz
Chodź Tu
Mery Spolsky
Miło Było Pana Poznać