Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

Aktualności

Złoty Fryderyk dla Urszuli Dudziak za całokształt osiągnięć artystycznych

Opublikowano: 2017-03-16
item

Serdecznie gratulujemy laureatce i dziękujemy Radzie Akademii Fonograficznej w imieniu Artystki i Kayax za ten dowód uznania. Oficjalne wręczenie Złotego Fryderyka odbędzie się podczas 23. gali wręczenia Fryderyków.

Nagroda specjalna, jaką jest Złoty Fryderyk, honoruje muzyków i twórców wybitnie zasłużonych dla polskiej kultury muzycznej. Dotychczas wśród nagrodzonych Złotym Fryderykiem w kategorii Muzyka Jazzowa znaleźli się m.in. Andrzej Kurylewicz, Jan Wróblewski, Jerzy Matuszkiewicz, Zbigniew Namysłowski, Wojciech Karolak, Włodzimierz Nahorny czy Tomasz Stańko.Urszula Dudziak - jedna z najwybitniejszych współczesnych wokalistek, z talentem i dorobkiem wykraczającymi daleko poza granice naszego kraju. Dzieliła scenę m.in. z Bobbym McFerrinem, Herbie Hancockiem i Stingiem. Zmusiła filipińską armię do tańca, a swoich wiernych fanów zadziwiła szczerością autobiografii „Wyśpiewam wam wszystko”. Na szczęście wciąż zachwyca nas nie tylko anegdotami, ale i swoim oryginalnym śpiewem – wydana w 2013 roku płyta „Wszystko gra” to Urszula Dudziak jaką znamy i kochamy: jazzowy wulkan radości i energii. Niezwykła osobowość, z jeszcze bardziej niezwykłą historią, niecodzienną skalą głosu, swobodą i perfekcją intonacji oraz oryginalną techniką wokalną, które pozwoliły jej zyskać opinię artystki niezwykle oryginalnej i kreatywnej.

W roku 2017 planowana jest kolejna książka Urszuli Dudziak, stanowiąca zbiór anegdot z życia artystki. Polecamy uwadze tę pozycję wydawniczą.

Album Urszuli Dudziak "Wszystko gra" dostępny na CD, MP3 i streamingach: Kayax.lnk.to/UrszulaDudziakWszystkoGra

Urszula Dudziak:
Facebook: www.facebook.com/pg/dudziakurszula

Kayax:
Facebook: www.facebook.com/kayaxmusic
YouTube: www.youtube.com/user/KayaxTV
Instagram: www.instagram.com/kayax_music
www: kayax.net

powrót

Połącz się z nami

Spotify YouTube Facebook
Allegro Instagram Google+

Artyści

więcej

Nadchodzące wydarzenia

następne

Wybrane wydawnictwa

Zakopower
Zakopower i Atom String Quartet
HEY
Błysk
Brodka
Clashes
Smolik / Kev Fox
SMOLIK / KEV FOX

Najnowsze wydawnictwa

Zakopower
Zakopower i Atom String Quartet
Kroki
Stairs
Bownik
Bownik
Swiernalis
Drauma